Porovanie plotových systémov PREMIUM a PRAKTIK

Veríme že nasledovné porovnanie Vám odpovie na Vaše otázky a pomôže vybrať oplotenie podľa Vašich predstáv na celý život.

1. Variabilita v tvare oplotenia PREMIUM – Pri tomto type oplotenia sa dajú samostatné stĺpiky aj nízke múriky, navzájom kombinovať spolu s vydrevou (drevenou výplňou), alebo samostatnými gabionovými stenami. Kombinovať sa dajú aj rôzne hrúbky súčastne na jednom oplotení.

        

1. Gabiónový plotový systém PRAKTIK nám dovoľuje vytvoriť iba jeden daný tvar oplotenia.

      

 

2. Gabiónové oplotenie PREMIUM  vyrábame až do výšky 2,4m. Oplotenie PRAKTIK len do výšky 2,0m.

2. Gabiónové oplotenie PRAKTIK je vyrábaný iba do výšky 2,0m (v prípade že potrebujete vyššie oplotenie, musíte zvoliť oplotenie PREMIUM).

 

3. Pri gabiónovom plote PREMIUM si môžete zvoliť variabilnú hrúbku a to 20cm, 25cm, 30cm, 35cm, 40cm.

3. Pri gabiónovom plote PRAKTIK je hrúbka konštatná  a to 20cm.(v prípade že potrebujete hrubšie oplotenie, musíte zvoliť oploteniePREMIUM).

 

4. Stĺpiky gabiónového plotu PREMIUM nieje  vidieť, sú obsypané kameňom, čo je výhoda pri snahe dosiahnuť ucelný a neprerušovaný tvar kamenného plotu. To isté platí aj pre rohovú časť gabiónového plotu PREMIUM je vždy vyplnená kameňom.

           

4. Pri oplotení PRAKTIK je každého 2,5m priznaný (viditeľný) stĺpik, čo opticky delí plot na 2,5m sekcie. Rohovú časť oplotenia PRAKTIK taktiež tvorí priznaný oceľový stĺpik, čo nemusí vyhovovať každému zákazníkovi.

        

5. Bočné steny gabiónového plotu PREMIUM sú zvarené z U profilov. Tento U profil je pevnejší na ohyb ako oceľové prúty,  s ktorých sú zvarené bočné steny plotu PRAKTIK .

  Gabionove ploty U profil

5. Bočné steny gabiónového plotu PRAKTIK sú zvarené z oceľových prútov. Tieto steny sú poddajnejšie v ohybe ako steny oplotenia PREMIUM, ale táto vlastnosť je eliminovaná použitím dištančných háčikov, ktoré sú súčasťou oplotenia.

  

6. Montáž oplotenia PREMIUM  je časovo aj technicky náročnejšia, čo je spôsobené nutnosťou spájania jednotlivých dielov za pomoci spojovacieho materiálu.

  

6. Montáž oplotenia PRAKTIK  je časovo aj technicky jednoduchšia, čo je spôsobené jednoduchým spájaním jednotlivých dielov bez pomoci spojovacieho materiálu (stavebnicovy systém).

7. Dodacia doba oplotenia PREMIUM je 4-6 týždňov od zadania záväznej objednávky.

 7. Dodacia doba oplotenia PRAKTIK je 10 dní od zadania záväznej objednávky.

8. Vyššia cena plotovéh systému PREMIUM  je spôsobená náročnejšou technológiou výroby, ako aj vyššou cenou materiálu použitého pri výrobe.

8. Dôvodom nižšej ceny plotového systému PRAKTIK  v porovnaní s plotovým systémom PREMIUM sú jeho nižšie nároky na technológiu výroby, vyplývajúce z jeho menšej rozmerovej variability spomenutej v bodoch 1,2,3,4,5.