Často kladené otázky

  • Aká je životnosť gabionových sietí?

Životnosť gabionových sietí závisí od jeho povrchovej úpravy. Gabionové siete, ktoré vyrábame majú tu najkvalitnejšiu certifikovanú zinkovú povrchovú úpravu GALFAN, čo je zliatina zinku a hliníka v pomere 95%ZN / 5%AL. Jeho životnosť je výrobcom drôtu garantovaná na minimálne 50 rokov.

  • Aká je životnosť gabionových plotov PREMIUM a PRAKTIK ?

Životnosť nami vyrábaných gabionových plotov závisí od ich povrchovej úpravy. Gabionové ploty sú zvárané zo surového drôtu, ktorý sa následne povrchovo upravuje žiarovým zinkovaním za horúca. Náber zinku je cca 100 mikrónov. V našich poveternostných podmienkach sa zvetrá za 1 rok približne 2 mikróny zinku, čo predpokladá životnosť povrchovej úpravy na prehrdzavenie cca 50 rokov.

Gabiónový Plot PREMIUMGabiónový Plot PRAKTIK
  • Aká je dodacia doba gabionových sietí?

Keďže sme výrobcovia, gabionové siete sa snažíme mať stále skladom. Ak sa rozhodnete po tovar prísť osobne, môžeme Vám ho vydať okamžite. Ak je hodnota Vašej objednávky do 500€, tovar Vám zašleme kuriérom do 5 pracovných dní.

Pri objednávke gabionových košov nad 500€ Vám poskytneme dovoz tovaru našim rozvozom ZDARMA do 10 pracovných dní.

  • Aká je dodacia doba gabionových plotov PREMIUM a PRAKTIK ?

    Nakoľko sa  plotový systém PREMIUM vyrába individuálne (každému zákazníkovi na mieru) a následne sa žiarovo zinkuje v externej zinkovni, jeho dodacia doba je v rozpätí 4 – 6 týždňov. Plotový systém PRAKTIK sa snažíme držať stále skladom a je pripravený k okamžitému odberu.

  • Ako mám pripraviť podklad pod gabionový oporný múr ?

Pod gabionové koše odporúčame pripraviť podklad nasledovne: Z miesta odstránime ornicu cca 30 – 50 cm. Vysypeme podklad kamenivom a následne zhutníme vybračnou doskou (žabou). Na takto pripravený podklad môžeme začať s montážou. Nevylučujeme ani betónový základ, ktorý ale zbytočne predražuje celú realizáciu.

1.2.3.
  • Ako mám pripraviť podklad pod gabionový plotový systém PREMIUM a PRAKTIK ?

Podrobný návod na prípravu podkladu si pozrite na našom video návode: https://www.gabionove-ploty.sk/montazne-videa/

  • Aká frakcia kameňa je vhodná do gabionových košov a plotov ? Aký je najvhodnejší kameň ?

Do gabionových košov a plotov odporúčame frakciu kameňa 63 – 125mm. Najvhodnejší je lomový kameň z Vášho okolia, nakoľko na kameni je najdrahšia práve jeho doprava. Najvhodnejší je kameň ktorý ani po rokoch nepodlieha erózií a nemení svoj tvar pod vplyvom počasia. S jeho výberom Vám radi poradíme.