Montáž gabionov

Gabion je stavebnicová konštrukcia, takže k jej montáži Vám postačí bežné náradie, šikovný pomocník a základné zručnosti domáceho majstra/majsterky. Náš obrázkový montážny návod Vás prevedie celým postupom krok za krokom tak, aby ste gabionový plot/múr zmontovali odborne a správne.
Vďaka svojpomocnej montáži gabionov sa Vám podarí ušetriť nemalé výdavky z celkovej investície do gabionov. Čo si postavíme sami, z toho máme aj väčšiu radosť. Ak sa rozhodnete predsa len obrátiť sa na stavebnú firmu, bezplatne Vám sprostredkujeme cenovú ponuku montáže od našej partnerskej montážnej firmy.
V prípade, že sa chcete poradiť ohľadom vlsatnej montáže alebo si prajete vypracovať cenovú ponuku na montáž gabionov, kontaktujte nás na tel. čísle:
+421 948 660 366

Montáž plotu z gabionových košov – podklad

Gabionové koše sa dajú (ako jediný gabionový plotový systém) využiť aj ako oporný múr. V takomto prípade je treba urobiť štrkové lôžko, vykopať jamy a zabetónovať stĺpiky, ktoré gabionový múr riadne zaistia. V prípade, že gabionový plot z košov nebude slúžiť ako opora, nie je nutné betónovať do zeme stĺpiky. Stačí vykopať 30cm zeminy, vysypať štrkom/makadamom a zhutniť, prípadne suchým procesom zatĺcť stĺpiky do zeme. Na takto pripravený podklad môžeme ukladať gabionové koše. Existujú rôzne výnimky, kedy je potrebné zvážiť prípravu podkladu pod gabionový plot/múr, takže odporúčame, aby ste sa pred montážou vždy poradili s našimi odborníkmi: +421 948 660 366.

Montáž gabionového plotu Praktik – podklad

Gabionový plot Praktik sa skladá z ľubovoľných 2,5m dlhých dielcov. Tieto dielce držia pokope viditeľné oceľové gabionové  stĺpiky. Montáž je možná 2 spôsobmi. Gabionové stĺpiky buď zabetónujeme do vopred vykopaných dier alebo ich za pomoci platničiek a kotiev pripevníme o už existujúci betónový podklad/múrik. Zvyšný postup ako aj detailný popis montáže nájdete v montážnom návode gabionového plotu Praktik.

Montáž gabionového plotu Premium – POdklad

Gabionové ploty Premium sa vyrábajú na mieru, podľa presne určených rozmerov. Ich konštrukcia je podobná ako pri gabionovom plote Praktik, avšak v prípade plotu Premium používame klasické plotové stĺpiky 6x4cm, ktoré sú skryté vnútri oplotenia a stabilizujú celú konštrukciu. Montáž gabionového systému Premium je taktiež možná 2 spôsobmi. Plotové stĺpiky buď yabetónujeme do vopred vykopaných dier vzdialených od seba 1,5m  alebo ich za pomoci platničky a kotvy pripevníme o už existujúci betónový podklad/múrik. Zvyšný postup ako aj detailný popis montáže nájdete v montážnom návode gabionového plotu Premium.