Montáž gabionov

Gabion je stavebnicová konštrukcia, takže k jej montáži Vám postačí bežné náradie, šikovný pomocník a základné zručnosti domáceho majstra/majsterky. Náš obrázkový montážny návod Vás prevedie celým postupom krok za krokom tak, aby ste gabionový plot/múr zmontovali odborne a správne.
Vďaka svojpomocnej montáži gabionov sa Vám podarí ušetriť nemalé výdavky z celkovej investície do gabionov. Čo si postavíme sami, z toho máme aj väčšiu radosť. Ak sa rozhodnete predsa len obrátiť sa na stavebnú firmu, bezplatne Vám sprostredkujeme cenovú ponuku montáže od našej partnerskej montážnej firmy.
V prípade, že sa chcete poradiť ohľadom vlastnej montáže alebo si prajete vypracovať cenovú ponuku na montáž gabionov, kontaktujte nás na tel. čísle:
+421 948 660 366

Montáž plotu z gabionových košov – podklad

Gabionové koše sa dajú (ako jediný gabionový plotový systém) využiť nie len ako oplotenie domu, ale aj ako oporný múr. Zároveň, je to jediný plotový systém, ktorý pri správnom pomere (hrúbka : výška) a správnom podklade, nepotrebuje žiadne stĺpiky ani betónovanie do zeme – montáž oporného múru/plotu je tak možná suchým procesom a celoročne. Pred samotnou montážou košov je treba v mieste, kde bude plot/múr stáť, vykopať 30-50cm zeminy, vysypať štrkom/makadamom a poriadne zhutniť. Ak bude plot/múr zapustený do zeme, nie je potrebné nabíjať do zeme ani oceľové tyče. Na takto pripravený podklad môžeme rovno ukladať gabionové koše. Počas plnenia košov kameňom odporúčame mať z pohľadovej strany gabionu pripevnené stabilizačné tyče. Existujú rôzne výnimky, kedy je potrebné zvážiť prípravu podkladu pod gabionový plot/múr, takže odporúčame, aby ste sa pred montážou vždy poradili s našimi odborníkmi: +421 948 660 366.

Montáž gabionového plotu Praktik – podklad

Gabionový plot Praktik sa skladá z ľubovoľných 2,5m dlhých dielcov. Tieto dielce držia pokope viditeľné oceľové gabionové  stĺpiky. Montáž je možná 2 spôsobmi. Gabionové stĺpiky buď zabetónujeme do vopred vykopaných dier v zemi alebo ich za pomoci platničiek a kotiev pripevníme o už existujúci betónový podklad/múrik. Zvyšný postup, ako aj detailný popis montáže, nájdete v montážnom návode gabionového plotu Praktik.

Montáž gabionového plotu Premium – POdklad

Gabionové ploty Premium sa vyrábajú na mieru, podľa presne určených rozmerov. Ich konštrukcia je podobná ako pri gabionovom plote Praktik, avšak v prípade plotu Premium používame klasické plotové stĺpiky 6x4cm, ktoré sú ukryté vnútri oplotenia a stabilizujú celú konštrukciu. Montáž gabionového systému Premium je taktiež možná 2 spôsobmi. Plotové stĺpiky buď zabetónujeme do vopred vykopaných dier vzdialených od seba 1,5m  alebo ich za pomoci platničiek a kotiev pripevníme o už existujúci betónový podklad/múrik. Zvyšný postup, ako aj detailný popis montáže, nájdete v montážnom návode gabionového plotu Premium.