Porovanie plotových systémov PREMIUM a PRAKTIK

Veríme že nasledovné porovnanie Vám odpovie na Vaše otázky a pomôže vybrať oplotenie podľa Vašich predstáv na celý život.

1. Variabilita v tvare oplotenia PREMIUM - Pri tomto type oplotenia vieme vyrobiť aj samostatné stĺpiky aj nízke múriky a navzájom ich kombinovať spolu s vydrevou (drevenou výplňou), alebo samostatnými gabionovými stenami. Model PREMIUM nám umožňuje osadiť plynomery alebo elektromery priamo do oplotenia. A tiež nám umožňuje kombinovať rôzne hrúbky oplotenia súčastne.

       gabionový plot s plynomerom

1. Pri výrobe gabiónového plotového systému PRAKTIK nám jeho konštrukčné riešenie dovoľuje vytvoriť iba jeden daný tvar oplotenia. Tento typ oplotenia Vám neumožňuje použiť samostatné gabiónové stĺpiky v kombinácii s nízkym múrikom, ako aj výrezy na plynomery a elektromery. Hrúbka plotu PRAKTIK je daná a nemenná - 20cm, to znamená že v prípade vyšších plotov ako 180cm by bolo vhodné z dôvodu stability zvoliť oplotenie s minimálnou hrúbkou 25-30cm, čo Vám umožní plotový systém  PREMIUM.

     

 

2. Gabiónové oplotenie PREMIUM  vyrábame až do výšky 2,4m. Stabilitu plotu PREMIUM v tejto výške nám umožňuje jeho hrúbka ktorá môže byť až 40cm. Gabiónový plot PREMIUM  vieme vyrobiť s variabilnou hrúbkou a to 20cm, 25cm, 30cm, 35cm, 40cm.

2. Gabiónové oplotenie PRAKTIK je vyrábané maximálne do výšky 2,0m a to z dôvodu jeho konštantnej hrúbky 20cm, ktorá už nieje vhodná na vyššie prevedenie (v prípade že potrebujete vyššie oplotenie, odporúčame zvoliť oplotenie PREMIUM).

 

3. Pri gabiónovom plote PREMIUM  sú stĺpiky obsypané kameňom a nieje ich vidieť, čo je výhoda pri snahe dosiahnuť ucelný a neprerušovaný tvar kamenného plotu. To isté platí aj pre začiatočnú, rohovú a koncovú časť gabiónového plotu PREMIUM - tieto sú tiež vždy vyplnené kameňom.

          

3. Pri oplotení PRAKTIK je každého 2,5m priznaný (viditeľný) stĺpik, čo opticky delí plot na 2,5m sekcie. Začiatočnú, rohovú a aj koncovú časť oplotenia PRAKTIK tvorí priznaný oceľový stĺpik, čo nemusí z estetického hľadiska vyhovovať každému zákazníkovi.