GABionovÝ plot 2D Praktik

AKCIA -10%

Výhody gabionového oplotenia 2D PRAKTIK

 • Výhodou gabionového plotu 2D PRAKTIK je jeho variabilná výška od 43 do 203cm a tiež jeho konštrukčná hrúbka 19cm. Vďaka 19 cm hrúbke úzkeho gabionového plotu 2D PRAKTIK použijete minimálne množstvo kamennej výplne. 
 • Elegantné oceľové stĺpiky plotu v kombinácii s prírodným kameňom dodajú Vášmu domu výnimočnosť, ktorú neprehliadne žiadny okoloidúci.
 • Možnosť zakomponovania elektromeru alebo plynomeru priamo do oplotenia.
 • Nenáročná a rýchla montáž sa prevádza suchým procesom, je teda možná celoročne. Montáž plotového systému 2D PRAKTIK je veľmi jednoduchá. Keďže sa jedná o stavebnicový systém, postačia Vám aj základné stavebné vedomosti.
 • Gabionový systém 2D PRAKTIK poskytuje jednoduché riešenia pri montáži oplotenia do kaskád a svahov.
 • Recyklovateľnosť použitých materiálov (oceľ, kameň) a ich prírodný dojem, ktorý príjemne zapadá do terénu a nenarušuje ho, dodávajú mu ekologický charakter, vďaka čomu sa môže použiť aj v CHKO a Národných parkoch.
 • Moderný a príjemný vzhľad gabionov. Najnovšie trendy medzi plotmi v súčasnosti určujú práve gabiónové systémy.
 • Možnosť výberu farebnej povrchovej úpravy práškovou farbou ANTRACIT alebo ZELENÁ, prípadne akéhokoľvek odtieňu zo vzorkovníka RAL.
 • Výplň oplotenia 2D PRAKTIK je možná rôznym, bežne dostupným typom kameňa. V záhradnej architektúre patrí kameň už od pradávna k ozdobným prvkom a k spoľahlivým stavebným materiálom.
 • Výborná protihluková zábrana, vhodná k domom pri hlavných cestách, čo prispieva k zvýšeniu súkromia a komfortu bývania. Plotový systém 2D PRAKTIK pohlcuje a tlmí hluk z frekventovanej cesty alebo rušnej ulice.
 • Ľahká demontáž, možnosť neskoršieho upravovania, prispôsobovanie tvaru, zmena výplne alebo samotného premiestnenia.
 • Bezúdržbovosť gabionového systému 2D PRAKTIK.
 • Životnosť plotového systému 2D PRAKTIK je minimálne 50 rokov ( v praxi 100rokov ).

Zinok

AKCIA -10%

Antracit (zelená)

AKCIA -10%

Konečnú cenu za Gabionový Plot PRAKTIK Vám vypracujeme na základe Vašej požiadavky, ktorá bude obsahovať výšku a celkovú dĺžku požadovaného oplotenia (+ jednoduchý nákres tvaru), ktorú nám pošlete na email obchod@gabionylemon.sk a my Vám obratom odpovieme.

Prípadne nám zavolajte na naše kontaktné telefónne čísla, kde Vám radi odpovieme na Vaše otázky.

TEChnický popis

Plotový systém 2D PRAKTIK o dĺžke 250cm, tvorí samonosná oceľová konštrukcia. Skladá sa z dvoch samostatných bodovo zváraných sietí s okom 5x20cm a z dvoch oceľových pozinkovaných stĺpikov. Povrchová úprava zinok, prípadne RAL farba antracit, alebo zelená. Výhodou celého gabionového systému 2D PRAKTIK je jeho variabilná výška od 43 do 203cm a tiež jeho konštantná hrúbka 19cm. Veľkou výhodou je jeho jednoduchá stavebnicová montáž na stĺpiky, ktoré sa betónujú do vopred pripravených dier. Do zabetónovaných stĺpov sa následne zavesia samostatné zvárané siete. Stĺpy sú konštrukčne navrhnuté tak, že zvárané siete nie je potrebné k nim dodatočne upevňovať (skrutkovať ). Siete plotu 2D PRAKTIK sú medzi sebou pospájané dištančnými háčikmi, ktoré zabraňujú roztiahnutiu konštrukcie pri plnení kameňom. Každý samostatný plotový diel má dĺžku 250cm a ucelený hotový plot s Vami požadovanou dĺžkou vytvoríte spôsobom, že jednotlivé plotové diely pospájate stĺpikmi k sebe. Posledný plotový diel si môžete skrátiť pomocou pákových klieští na požadovanú dĺžku. Stĺpy sú navrhnuté tak, aby nepôsobili rušivo na celkový dojem oplotenia. Naše dlhoročné skúsenosti sme uplatnili pri odstránení problematických miest v oploteniach, ako sú rohy, prechod oplotenia na brány a bránky, ukončenie plotov.

 

Rozmery:

dĺžka 1 panelu: 250 cm (možnosť skrátenia na požadovanú dĺžku)

veľkosť oka zváraného 2D panelu: 5×20 cm
stĺpy: 2mm hrubý profilovaný plech
vonkajšia hrúbka plotu: 19 cm
minimálna výška plotu: 43 cm,
maximálna výška plotu: 203 cm.

Povrchová úprava:

základná povrchová úprava: ZINOK

na objednávku: ZINOK + prášková farba ANTRACIT (RAL 7016) alebo ZELENÁ (RAL 6005).

Montáž stĺpika do betónu

Montáž stĺpika na platničku

Varianty pravouhlého (rohového) spojenia gabionového plotu praktik

1.

2.

ROZLOŽENIE MONTÁŽNYCH HÁČIKOV V OPLOTENÍ 2D PRAKTIK

Montážne dištančné háčiky sú vždy súčasťou balenia pri kúpe plotového systému 2D PRAKTIK. Pre správny a dokonalý konečný vzhľad oplotenia je veľmi dôležité aby sme dodržali presný počet, ako aj pravidelný rozostup v každom rade medzi jednotlivými háčikmi. V každom rade musí byť použitých 5 kusov háčikov okrem vrchného radu kde použijeme 3 kusy.

Montáž plotového systému 2D PRAKTIK je veľmi jednoduchá. Keďže sa jedná o stavebnicový systém za použitia spojovacieho materiálu, ktorý je súčasťou oplotenia, postačia Vám aj základné stavebné vedomosti. Pri plotovom systéme 2D PRAKTIK je montážny návod vždy súčasťou dodaného oploteniaNaplniť ho môžete ľubovoľným trvácnym materiálom ako napríklad lomový kameň, okruhliaky, kamenná kôra. Nakoľko je plot samonosný, plní funkciu plota, aj keď ho vôbec nenaplníte.

Rozmer gabiónového stĺpika 2d PRAKTIK

Variabilné použitie plotového systému PRAKTIK

Všetky možnosti sa vytvárajú z typizovaných dielov dlhých 2,5m (strihaním pákovými kliešťami – nie pílením – si ich môžete upraviť na požadovaný rozmer pri montáži)

PRAKTIK – Zakomponovanie elektromeru, plynomeru a vchodovej bránky

PRAKTIK - Zakomponovanie elektromeru, plynomeru a vchodovej bránky

Závetrie pre odpadkové koše z Gabiónového systému PRAKTIK

Závetrie pre odpadkové koše z Gabiónového systému PRAKTIK

Gabiónový stĺpik s nízkym múrikom + výplň plotový panel 2D PRAKTIK

Gabiónový stĺpik s nízkym múrikom – výplň plotový diel PRAKTIK

Gabiónový stĺpik s nízkym múrikom + drevená výplň VÝDREVA

Gabiónový stĺpik s nízkym múrikom – drevená výplň VÝDREVA

Gabionový stĺpik PRAKTIK + plotový panel 2D PRAKTIK

Gabiónový stĺpik PRAKTIK – výplň plotový diel PRAKTIK

Gabiónový stĺpik PRAKTIK + drevená výplň VÝDREVA

Gabiónový stĺpik PRAKTIK – drevená výplň

Gabiónový plot PRAKTIK + plotový panel 2D PRAKTIK

Gabiónový plot PRAKTIK – výplň plotový diel PRAKTIK

Gabionový plot PRAKTIK + drevená výplň VÝDREVA

Gabiónový plot PRAKTIK – drevená výplň

Galéria gabionových plotov 2D PRAKTIK