Gabionový plot je možné postaviť z 3 typov gabionových systémov – gabionové ploty Premium a gabionové ploty Praktik a gabionové koše, . To, čo vlastne gabion je a aké sú rozdiely medzi jednotlivými typmi gabionových systémov nájdete v našom blogu Gabion - plot ktorý nemá konkurenta

Gabionové ploty - PREMIUM 

konstrukcia gabionovy plot premium

Výhody gabionového oplotenia PREMIUM


 • Gabionový plot Premium je vyrábaný na mieru presne podľa potrieb majiteľa ( vy si volíte jeho tvar, výšku, hrúbku aj dĺžku).
 • Certifikovaná povrchová ochrana pred koróziou schválená TSUS (Technický a Skúšobný Ústav Stavebný).
 • Variabilita tvaru oplotenia. Možnosť kombinácie gabionového stĺpika s nízkym múrikom ako aj kombinácia gabionu s drevom – VÝDREVOU.
 • Množstvo variácií s možnosťami vytvárania rôznych typov netradičných plotových stien, záhradných zákutí alebo moderných oplotení.
 • Oplotením PREMIUM dosiahneme ucelený tvar gabiónového plotu bez viditeľných stĺpikov.
 • Možnosť zakomponovania elektromeru priamo do oplotenia.
 • Nenáročná a rýchla montáž, realizácia sa prevádza suchým procesom, je teda možná celoročne. Montáž plotového systému PREMIUM je veľmi jednoduchá. Keďže sa jedná o stavebnicový systém za použitia spojovacieho materiálu, ktorý je súčasťou oplotenia. Postačia Vám aj základné stavebné vedomosti.
 • Recyklovateľnosť použitých materiálov (oceľ, kameň) a ich prírodný dojem, ktorý príjemne zapadá do terénu a nenarušuje ho, dodávajú mu ekologický charakter, vďaka čomu sa gabiony môžu použiť aj v CHKO a Národných parkoch.
 • Moderný a príjemný vzhľad gabionov: najnovšie trendy z oblasti záhradných plotov začali určovať práve gabiony.
 • Výplň oplotenia je možná rôznym, bežne dostupným typom kameňa. V záhradnej architektúre patrí kameň už od pradávna k najkrajším ozdobným prvkom a k spoľahlivým stavebným materiálom.
 • Výborná protihluková zábrana vhodná k domom pri hlavných cestách, čo prispieva k zvýšeniu súkromia a komfortu bývania.
 • Bezúdržbovosť gabionového systému PREMIUM – postará sa o seba sám.
 • Životnosť minimálne 50 rokov ( v našich podmienkach aj 100 rokov).
 • Povrchová úprava žiarový zinok, prípadne na objednávku zinok + farba RAL: ANTRACIT, ZELENÁ alebo akýkoľvek odtieň zo vzorkovníka RAL.

Technická špecifikácia plotového systému PREMIUM


Gabiónový plot PREMIUM sa skladá z 250 cm dlhých panelov s variabilnou hrúbkou (od 20 – 40 cm) a variabilnou výškou (od 40 – 240 cm) v násobkoch po 20cm. Celkovú dĺžku oplotenia PREMIUM Vám vyrobíme na mieru v násobkoch po 5cm. Panel gabionového plotu sa skladá z dielcov, ktoré žiarovo-pozinkujeme. Dielce zvárame z horizontálnych U-profilov, ktoré zvarmi spájame s vertikálnymi oceľovými prútmi o priemere 4mm, tieto prúty sú od seba vzdialené 5cm. Vzdialenosť U-profilov je 20cm, čím sa vytvorí oko s rozmerom 5x20cm. Tento systém spájania zaručuje omnoho väčšiu pevnosť, čo predlžuje životnosť panelu. Súčasťou panelov sú dva oceľové plotové stĺpiky, oceľové dištančné lišty a súprava montážnych matíc a šróbov. Možnosť výberu farebnej povrchovej úpravy práškovou farbou ANTRACIT alebo ZELENÁ, prípadne akéhokoľvek odtieňu zo vzorkovníka RAL.

Cenník gabionového plotu PREMIUM v dĺžkach (2,5 - 30m)


Gabionový plot Premium Vám vyrobíme presne na mieru podľa Vašich požiaviek.

Tento konfigurátor slúži na výpočet orientančej ceny jednoduchého tvaru gabionového plotu Premium. Presnú cenu za Gabionový Plot PREMIUM Vám vypracujeme na základe Vašej požiadavky, ktorá bude obsahovať tvýšku a celkovú dĺžku požadovaného oplotenia (jednoduchý nákres tvaru). Požiadavku nám môžete poslať na email obchod@gabionylemon.sk a my Vám obratom odpovieme. Prípadne nám zavolajte na naše kontaktné telefónne čísla, kde Vám radi odpovieme na Vaše otázky.

 

cenník gabionových plotov

Konfigurátor

Bez montáže a bez kamennej výplne.

 Ako si objednať ?

Uvedené ceny sa týkajú kompletnej konštrukcie gabionového plotu PREMIUM v dĺžkach od 2,5m – 30m (bez montáže a kamennej výplne), vrátane oceľových stabilizačných stĺpikov, oceľových dištančných líšt a všetkých spojovacích montážnych matíc a šróbov. Hrúbka gabionového plotu v rozmedzí od 20 cm do 40 cm nemá vplyv na konečnú cenu.

Cenník gabionových stĺpikov


gabionové stĺpiky
gabionový stĺpik

Konfigurátor

* Gabiónový stĺpik obsahuje gabionovú konštrukciu (40 x 40cm) + 1ks stabilizačný plotový stĺpik 6×4 cm + dištančné lišty zaklepávacie + úchyty a montážne šróby.

 Ako si objednať ?

Montážny návod PREMIUM

Montáž gabionového systému PREMIUM je veľmi jednoduchá. Keďže sa jedná o stavebnicový systém za použitia spojovacieho materiálu, ktorý je súčasťou oplotenia, postačia Vám aj základné stavebné vedomosti. Pri plotovom systéme PREMIUM je montážny návod vždy súčasťou dodaného oplotenia.

Gabionový plot PREMIUM môžete naplniť ľubovoľným trvácnym materiálom ako napríklad lomový kameň, kamenná kôra, atď. Nakoľko je Gabionový plot PREMIUM samonosný, plní funkciu plota, aj bez kamennej výplne. Výhodou plotového systému PREMIUM je jeho variabilita, široká rozmerová škála a možnosť kombinovania s inými plotovými prvkami ako je VÝDREVA alebo samostatné plotové panely. Možnosť výberu farebnej povrchovej úpravy práškovou farbou ANTRACIT alebo ZELENÁ, prípadne akéhokoľvek odtieňu zo vzorkovníka RAL.

  Montážny návod PREMIUM

Správne rozloženie dištančných líšt

montážny návod gabionový plot premium

Obklad betónových stien gabionovým systémom Premium

Variant A

obklad betónovej steny gabionovým systémom premium

Variant B

gabionový obklad betónovej steny

Variabilné použitie plotového systému PREMIUM


Všetky možnosti sa vytvárajú z typizovaných dielov dlhých 2,5m (strihaním pákovými kliešťami – nie pílením – si ich môžete upraviť na požadovaný rozmer pri montáži)

gabionový plot s bráničkou a plynomerom priamo v plote

Zakomponovanie elektromeru, plynomeru a vchodovej bránky

závetrie pre odpadkové koše z gabionov

Závetrie pre odpadkové koše z gabionového systému PREMIUM

gabionový plot v kombinácii s 2D plotovými panelmi

Gabionové stĺpiky s nízkym múrikom + samostatný plotový panel PREMIUM

gabionový plot s drevenou výplňou – výdrevou

Gabionový stĺpik s nízkym múrikom + drevená výplň VÝDREVA

gabionové stĺpiky s 2D plotovými panelmi až po zem

Gabionový stĺpik + samostatný plotový panel PREMIUM

drevený plot s gabionovými stĺpikmi

Gabionový stĺpik + drevená výplň VÝDREVA

priehľadný plot z 2D panelov s nepriehľadným gabionovým plotom

Gabionový plot PREMIUM + samostatný plotový panel PREMIUM

gabionový plot s drevom

Gabionový plot PREMIUM + drevená výplň VÝDREVA

Galéria gabionových plotov PREMIUM


© 2022 GabionyLemon.sk | Umiestňovanie obsahu na iné stránky, jeho rozširovanie tlačou a inými médiami podlieha autorským právam a je možné iba s písomným súhlasom firmy LEMON trade s.r.o.

Vytvorilo FúúDobre

Bezpečná platba

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store