Gabiónové ploty - premium

Výhody gabiónového oplotenia PREMIUM

 • Variabilita tvaru oplotenia. Možnosť kombinácie gabiónového stĺpika s nízkym múrikom ako aj kombinácia s drevenou výplňou – VÝDREVOU. Množstvo variácií s možnosťami vytvárania rôznych typov netradičných plotových stien, záhradných zákutí alebo oplotení. Oplotením PREMIUM dosiahneme ucelený tvar gabiónového plotu bez viditeľných stĺpikov.
 • Možnosť zakomponovania elektromeru priamo do oplotenia.
 • Nenáročná a rýchla montáž, realizácia sa prevádza suchým procesom, je teda možná celoročne. Montáž plotového systému PREMIUM je veľmi jednoduchá. Keďže sa jedná o stavebnicový systém za použitia spojovacieho materiálu ktorý je súčasťou oplotenia, postačia Vám aj základné stavebné vedomosti.
 • Recyklovateľnosť použitých materiálov (oceľ, kameň) a ich prírodný dojem, ktorý príjemne zapadá do terénu a nenarušuje ho, dodávajú mu ekologický charakter, vďaka čomu sa môžu použiť aj v CHKO a Národných parkoch.
 • Moderný a príjemný vzhľad gabiónov: najnovšie trendy medzi plotmi v súčasnosti určujú práve gabiónové systémy.
 • Výplň oplotenia je možná rôznym, bežne dostupným typom kameňa.V záhradnej architektúre patrí kameň už od pradávna k ozdobným prvkom a k obľúbeným stavebným materiálom.
 • Výborná protihluková zábrana vhodná k domom pri hlavných cestách, čo prispieva k zvýšeniu súkromia a komfortu bývania.
 • Ľahká demontáž, možnosť neskoršieho upravovania, prispôsobovanie tvaru, zmena výplne alebo samotného premiestnenia, výhodné ako aj dočasné riešenie oplotenia.
 • Bezúdržbovosť gabiónového systému PREMIUM.
 • Životnosť minimálne 50 rokov a viac.
 • Povrchová úprava žiarový zinok, prípadne farba RAL: ANTRACIT, alebo ZELENÁ.

Technická špecifikácia plotového systému PREMIUM

Gabiónový plot PREMIUM sa skladá z 250 cm dlhých panelov s variabilnou hrúbkou (od 20 – 40 cm) a variabilnou výškou (od 40 – 240 cm) v násobkoch po 20cm. Celkovú dĺžku oplotenia PREMIUM Vám vyrobíme na mieru v násobkoch 5cm. Panel gabiónového plotu sa skladá z dielcov, ktoré sú žiarovo-pozinkované. Dielce sú zvarené z horizontálnych U-profilov, ktoré sú zvarmi spojené s vertikálnymi oceľovými prútmi o priemere 4mm, tieto prúty sú od seba vzdialené 50mm. U-profily sú od seba vzdialené 200mm, čím je vytvorené oko s rozmerom 200x50mm. Tento systém spájania zaručuje omnoho väčšiu pevnosť, čo predlžuje životnosť panelu. Súčasťou panelu sú dva oceľové stabilizačné stĺpiky, oceľové dištančné lišty a súprava montážnych matíc a šróbov. Možnosť výberu farebnej povrchovej úpravy práškovou farbou ANTRACIT alebo ZELENÁ alebo akého koľvek odtieňu zo vzorkovníka RAL.

Technická špecifikácia 250 cm plotového panelu premium

CENNÍK 

CENNÍK GABIÓNOVÉHO PLOTU PREMIUM V DĹŽKACH (od 2,5 - 30m)

Bez montáže a bez kamennej výplne

rozmery gabiónového oplotenia premium

Ceny za kompletné gabiónové ploty PREMIUM (do výšky 2,4m).

Uvedené ceny sa týkajú kompletnej konštrukcie gabiónového plotu PREMIUM v dĺžkach od 2,5m – 30m (bez montáže a kamennej výplne), vrátane oceľových stabilizačných stĺpikov, oceľových dištančných líšt a všetkých spojovacích montážnych matíc a šróbov. Hrúbka gabiónového plotu v rozmedzí od 20 cm do 40 cm nemá vplyv na konečnú cenu. Možnosť výberu farebnej povrchovej úpravy práškovou farbou ANTRACIT alebo ZELENÁ alebo akého koľvek odtieňu zo vzorkovníka RAL.

Presnú cenu za Gabiónový Plot PREMIUM Vám vypracujeme na základe Vašej požiadavky, ktorá bude obsahovať výšku a celkovú dĺžku požadovaného oplotenia (jednoduchý nákres tvaru), ktorú nám pošlete na email [email protected] a my Vám obratom odpovieme.

Prípadne nám zavolajte na naše kontaktné telefónne čísla, kde Vám radi odpovieme na Vaše otázky.

Gabiónový stĺpik PREMIUM
Gabiónový stĺpik PREMIUM 1

Cenník gabiónových stĺpikov

* Gabiónový stĺpik obsahuje 1ks stabilizačný stĺpik 6×4 cm + dištančné lišty zaklepávacie + úchyty o stabilizačný stĺpik.

Montážny návod PREMIUM

Montáž plotového systému PREMIUM je veľmi jednoduchá. Keďže sa jedná o stavebnicový systém za použitia spojovacieho materiálu ktorý je súčasťou oplotenia, postačia Vám aj základné stavebné vedomosti. Pri plotovom systéme PREMIUM je montážny návod vždy súčasťou dodaného oplotenia. Spomínané montážne návody nájdete aj na https://gabionylemon.sk/montazne-navody-premium-a-videa/ Gabiónový plot PREMIUM môžete naplniť ľubovoľným relatívne trvácnym materiálom ako napríklad lomovým kameňom, okruhliakmi, tehlou, atď. Nakoľko je Gabiónový plot PREMIUM samonosný, plní funkciu plota, aj bez kamennej výplne. Výhodou plotového systému PREMIUM je jeho variabilita, široká rozmerová škála a možnosť kombinovania s inými plotovými prvkami ako je VÝDREVA alebo samostatné plotové panely. Možnosť výberu farebnej povrchovej úpravy práškovou farbou ANTRACIT alebo ZELENÁ alebo akého koľvek odtieňu zo vzorkovníka RAL.

Správne rozloženie dištančných líšt

Správna rozloženie dištančných líšt PREMIUM

OBLOŽENIE BETÓNOVÝCH STIEN GABIÓNOVÝM SYSTÉMOM PREMIUM

VARIANTA – A

Obklad na stenu gabiónovým systémom PREMIUM varianta A

VARIANTA – B

Obklad na stenu gabiónovým systémom PREMIUM varianta B

Variabilné použitie plotového systému PREMIUM

Zakomponovanie elektromeru, plynomeru a vchodovej bránky

gabiónový plot premium s bránkou a elektromerom

Závetrie pre odpadkové koše z Gabiónového systému PREMIUM

Odpadkové koše s gabiónovým plotom PREMIUM

Gabiónový stĺpik s nízkym múrikom – výplň plotový diel PREMIUM

gabiónový-plot-PREMIUM-výplň-pletivo

Gabiónový stĺpik s nízkym múrikom – drevená výplň VÝDREVA

Výdreva s gabiónovým plotom PREMIUM

Gabiónový stĺpik – výplň plotový diel PREMIUM

gabiónový-stĺpik-PREMIUM-výplň-pletivo

Gabiónový stĺpik – drevená výplň

Výdreva s gabiónovým plotom PREMIUM 1

Gabiónový plot PREMIUM – výplň plotový diel PREMIUM

Gabiónový plot PREMIUM - výplň plotový diel PREMIUM

Gabiónový plot PREMIUM – drevená výplň