Gabionové ploty - premium

Výhody gabionového oplotenia PREMIUM

 • Variabilita tvaru oplotenia. Možnosť kombinácie gabionového stĺpika s nízkym múrikom ako aj kombinácia s drevenou výplňouVÝDREVOU. Množstvo variácií s možnosťami vytvárania rôznych typov netradičných plotových stien, záhradných zákutí alebo moderných oplotení. 
 • Oplotením PREMIUM dosiahneme ucelený tvar gabiónového plotu bez viditeľných stĺpikov.
 • Možnosť zakomponovania elektromeru priamo do oplotenia.
 • Nenáročná a rýchla montáž, realizácia sa prevádza suchým procesom, je teda možná celoročne. Montáž plotového systému PREMIUM je veľmi jednoduchá. Keďže sa jedná o stavebnicový systém za použitia spojovacieho materiálu, ktorý je súčasťou oplotenia. Postačia Vám aj základné stavebné vedomosti.
 • Recyklovateľnosť použitých materiálov (oceľ, kameň) a ich prírodný dojem, ktorý príjemne zapadá do terénu a nenarušuje ho, dodávajú mu ekologický charakter, vďaka čomu sa gabiony môžu použiť aj v CHKO a Národných parkoch.
 • Moderný a príjemný vzhľad gabionov: najnovšie trendy z oblasti záhradných plotov začali určovať práve gabiony.
 • Výplň oplotenia je možná rôznym, bežne dostupným typom kameňa. V záhradnej architektúre patrí kameň už od pradávna k najkrajším ozdobným prvkom a k spoľahlivým stavebným materiálom.
 • Výborná protihluková zábrana vhodná k domom pri hlavných cestách, čo prispieva k zvýšeniu súkromia a komfortu bývania.
 • Bezúdržbovosť gabionového systému PREMIUM – postará sa o seba sám.
 • Životnosť minimálne 50 rokov ( v našich podmienkach aj 100 rokov).
 • Povrchová úprava žiarový zinok, prípadne farba RAL: ANTRACIT, ZELENÁ alebo akýkoľvek odtieň zo vzorkovníka RAL.

Technická špecifikácia plotového systému PREMIUM

Gabiónový plot PREMIUM sa skladá z 250 cm dlhých panelov s variabilnou hrúbkou (od 20 – 40 cm) a variabilnou výškou (od 40 – 240 cm) v násobkoch po 20cm. Celkovú dĺžku oplotenia PREMIUM Vám vyrobíme na mieru v násobkoch po 5cm. Panel gabionového plotu sa skladá z dielcov, ktoré žiarovo-pozinkujeme. Dielce zvárame z horizontálnych U-profilov, ktoré zvarmi spájame s vertikálnymi oceľovými prútmi o priemere 4mm, tieto prúty sú od seba vzdialené 5cm. Vzdialenosť U-profilov je 20cm, čím sa vytvorí oko s rozmerom 5x20cm. Tento systém spájania zaručuje omnoho väčšiu pevnosť, čo predlžuje životnosť panelu. Súčasťou panelov sú dva oceľové plotové stĺpiky, oceľové dištančné lišty a súprava montážnych matíc a šróbov. Možnosť výberu farebnej povrchovej úpravy práškovou farbou ANTRACIT alebo ZELENÁ, prípadne akéhokoľvek odtieňu zo vzorkovníka RAL.

Technická špecifikácia 250 cm plotového panelu premium

CENNÍK 

CENNÍK GABIÓNOVÉHO PLOTU PREMIUM V DĹŽKACH (od 2,5 - 30m)

Bez montáže a bez kamennej výplne

rozmery gabiónového oplotenia premium

Ceny za kompletné gabionové ploty PREMIUM (do výšky 240cm).

Uvedené ceny sa týkajú kompletnej konštrukcie gabionového plotu PREMIUM v dĺžkach od 2,5m – 30m (bez montáže a kamennej výplne), vrátane oceľových stabilizačných stĺpikov, oceľových dištančných líšt a všetkých spojovacích montážnych matíc a šróbov. Hrúbka gabionového plotu v rozmedzí od 20 cm do 40 cm nemá vplyv na konečnú cenu.

Presnú cenu za Gabionový Plot PREMIUM Vám vypracujeme na základe Vašej požiadavky, ktorá bude obsahovať výšku a celkovú dĺžku požadovaného oplotenia (jednoduchý nákres tvaru). Požiadavku nám môžete poslať na email [email protected] a my Vám obratom odpovieme.

Prípadne nám zavolajte na naše kontaktné telefónne čísla, kde Vám radi odpovieme na Vaše otázky.

Gabiónový stĺpik PREMIUM
Gabiónový stĺpik PREMIUM 1

Cenník gabionových stĺpikov

* Gabiónový stĺpik obsahuje gabionovú koštrukciu 40 x 40cm + 1ks stabilizačný plotový stĺpik 6×4 cm + dištančné lišty zaklepávacie + úchyty a montážne šróby.

Montáž gabionového systému PREMIUM je veľmi jednoduchá. Keďže sa jedná o stavebnicový systém za použitia spojovacieho materiálu, ktorý je súčasťou oplotenia, postačia Vám aj základné stavebné vedomosti. Pri plotovom systéme PREMIUM je montážny návod vždy súčasťou dodaného oplotenia. Spomínané montážne návody nájdete aj na https://gabionylemon.sk/wp-content/uploads/2022/01/montazny-navod-premium-SK-compressed-2022.pdf Gabionový plot PREMIUM môžete naplniť ľubovoľným trvácnym materiálom ako napríklad lomový kameň, kamenná kôra, atď. Nakoľko je Gabionový plot PREMIUM samonosný, plní funkciu plota, aj bez kamennej výplne. Výhodou plotového systému PREMIUM je jeho variabilita, široká rozmerová škála a možnosť kombinovania s inými plotovými prvkami ako je VÝDREVA alebo samostatné plotové panely. Možnosť výberu farebnej povrchovej úpravy práškovou farbou ANTRACIT alebo ZELENÁ, prípadne akéhokoľvek odtieňu zo vzorkovníka RAL.

Správne rozloženie dištančných líšt

Správna rozloženie dištančných líšt PREMIUM

OBKLAD BETÓNOVÝCH STIEN GABIONOVÝM SYSTÉMOM PREMIUM

VARIANT – A

Obklad na stenu gabiónovým systémom PREMIUM varianta A

VARIANT – B

Obklad na stenu gabiónovým systémom PREMIUM varianta B

Variabilné použitie plotového systému PREMIUM

Zakomponovanie elektromeru, plynomeru a vchodovej bránky

Zakomponovanie elektromeru, plynomeru a vchodovej bránky

Závetrie pre odpadkové koše z gabionového systému PREMIUM

Závetrie pre odpadkové koše z Gabiónového systému PREMIUM

Gabionové stĺpiky s nízkym múrikom + samostatný plotový panel PREMIUM

Gabiónový stĺpik s nízkym múrikom - výplň plotový diel PREMIUM

Gabionový stĺpik s nízkym múrikom + drevená výplň VÝDREVA

Gabiónový stĺpik s nízkym múrikom - drevená výplň VÝDREVA
Gabiónový stĺpik - výplň plotový diel PREMIUM

Gabionový stĺpik + drevená výplň VÝDREVA

Gabiónový stĺpik - drevená výplň

Gabionový plot PREMIUM + samostatný plotový panel PREMIUM

Gabiónový plot PREMIUM - výplň plotový diel PREMIUM

Gabionový plot PREMIUM + drevená výplň VÝDREVA

Gabiónový plot PREMIUM - drevená výplň