Gabionové Podhrabové Dosky:
Inovatívne Riešenie pre Moderné Ploty

Gabionové ploty a ich varianty získavajú na popularite vďaka ich estetike, trvanlivosti a praktickosti.

V tomto článku sa zameriame na použitie gabionov ako podhrabových dosiek pod plotové panely. Predstavíme vám výhody tohto riešenia a ukážeme, prečo by ste mali zvážiť gabionové podhrabové dosky namiesto tradičných betónových podhrabových dosiek.

Gabion ako Podhrabová Doska: Čo to Znamená?

Gabionová podhrabová doska je v podstate kôš z drôtenej siete naplnený kamenivom, ktorý sa umiestňuje pod plotové panely.
Tento systém poskytuje pevný základ pre ploty a súčasne dodáva estetický vzhľad vašej záhrade alebo dvoru.

Gabion ako podhrabová doska

Podhrabová doska z gabionov

Výhody Použitia Gabionov ako Podhrabových Dosiek

 1. Estetika a Prispôsobiteľnosť

  • Prírodný vzhľad: Gabiony naplnené kameňmi vytvárajú prírodný a atraktívny vzhľad, ktorý sa hodí do rôznych typov záhradných dizajnov.
  • Flexibilita vo výbere materiálu: Kamenivo, ktorým sú gabiony naplnené, môže byť rôznych farieb a veľkostí, čo umožňuje prispôsobiť vzhľad plotu vašim preferenciám. Viac o kameňoch do gabionov sa dozviete sem.

 2. Trvanlivosť a Odolnosť

  • Dlhá životnosť: Gabiony sú vyrobené z odolného drôteného pletiva, ktoré je navrhnuté tak, aby vydržalo extrémne poveternostné podmienky.
  • Odolnosť proti erózii: Kamene v gabionoch poskytujú ochranu pred eróziou a posuvom pôdy, čím zvyšujú stabilitu celého plotu.
   Viac o kvalite gabionov nájdete sem.

 3. Ekologické a Ekonomické Riešenie

  • Priateľské k životnému prostrediu: Gabiony sú vyrobené z prírodných materiálov a môžu byť naplnené recyklovaným kameňom, čo znižuje ekologickú stopu.
  • Nákladová efektívnosť: V porovnaní s tradičnými betónovými podhrabovými doskami môžu byť gabiony cenovo výhodnejšie, najmä pri väčších projektoch.

 4. Jednoduchá Inštalácia

  • Rýchla montáž: Gabionové podhrabové dosky sa ľahko inštalujú a nevyžadujú špeciálne nástroje ani odborné znalosti.
  • Flexibilita pri montáži: Môžete ich jednoducho prispôsobiť akémukoľvek terénu, čo je ideálne pre nerovné alebo šikmé pozemky.
   Montážne postupy a návody nájdete sem.

Kombinácia s 3D/2D Panelmi a Pletivami

Gabionové podhrabové dosky môžu byť ideálne kombinované s rôznymi typmi plotových panelov, ako sú 3D panely alebo 2D panely, a s pletivami. Táto kombinácia poskytuje:

 • Estetickú súhru: Moderný vzhľad panelov v kombinácii s prírodným vzhľadom gabionov vytvára harmonický a elegantný plot.
 • Zvýšenú bezpečnosť: Pevné gabionové základy v kombinácii s robustnými panelmi zabezpečia vysokú úroveň ochrany vašej nehnuteľnosti.
 • Praktickosť: Takéto riešenie umožňuje jednoduchú údržbu a dlhodobú spokojnosť s plotom.
2D plotové panely
3D plotové panely
Pletivá

Použitie gabionov ako podhrabových dosiek je moderné a efektívne riešenie, ktoré kombinuje estetiku s funkčnosťou. Toto riešenie je nielen krásne, ale aj trvanlivé, ekologické a ekonomicky výhodné. Ak hľadáte inovatívny spôsob, ako zvýšiť atraktivitu a bezpečnosť vášho plotu, gabionové podhrabové dosky sú správnou voľbou.

predajca Gabiony Lemon

08:00 – 16:00

Erika Matysová
Objednávky a Predaj

obchod@gabionylemon.sk

+421 910 741 082

predajca Gabiony Lemon

08:00 – 16:00

Roman Domiňák
Objednávky a Predaj

obchod@gabionylemon.sk

+421 902 22 44 33

predajca Gabiony Lemon

08:00 – 16:00

Miroslav Kapitán
Objednávky a Predaj

obchod@gabionylemon.sk

+421 948 654 632

© 2024 GabionyLemon.sk | Umiestňovanie obsahu na iné stránky, jeho rozširovanie tlačou a inými médiami podlieha autorským právam a je možné iba s písomným súhlasom firmy LEMON trade s.r.o.

Vytvorilo FúúDobre

Bezpečná platba

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store